Asset Publisher Asset Publisher

Choinkobranie - wytnij swoją choinkę!

Pachnąca lasem, żywa choinka to element budujący świąteczną atmosferę. Rusza „Choinkobranie”, czyli przedświąteczna akcja Nadleśnictwa Gdańsk.

Najładniejsze drzewko, to te prosto z lasu. Taka choinka swoim zapachem i wspomnieniami związanymi z jej własnoręcznym wycięciem stworzy w domu niezapomniany, wyjątkowy świąteczny nastrój. W Nadleśnictwie Gdańsk po raz kolejny rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek.

Wspólne poszukiwania i wycinanie swojej choinki to przede wszystkim doskonała zabawa i przygoda dla całej rodziny. Do domu przyniesiemy ze sobą pachnącą choinkę oraz wyjątkowe wspomnienia – mówi Nadleśniczy Janusz Mikoś.

W tym roku swoje drzewko będzie można znaleźć wśród świerków rosnących w dwóch lokalizacjach.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku otworzyliśmy dodatkowy punkt, gdzie można wyciąć swoją wymarzoną choinkę – dodaje Mikoś.


Drzewko będzie można znaleźć i wyciąć w sobotę 14 grudnia od godz. 8:00 do 15:00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej) oraz przy leśniczówce Wyspowo k. Nowego Dworu Wejherowskiego. Dojazd do obu miejsc będzie wyraźnie oznakowany. Ważne, by poruszać się trasami wyznaczonymi na mapie i postępować zgodnie z zaleceniami osób kierujących ruchem.

Najlepiej mieć już odliczoną gotówkę, ponieważ w lesie nie ma internetu, a tym samym nie można skorzystać z płatności kartą. Jedna choinka kosztuje 50 zł. Trzeba pamiętać, żeby wziąć ze sobą ręczne narzędzie do wycięcia drzewka – siekierkę czy piłę do drewna.  Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę.


Drzewka świąteczne będą wycinane z plantacji choinkowych. Zakłada się je w miejscach, w których z różnych względów np. występowania linii wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć wysokie drzewa, a tym samym las.

Całe wydarzenie można śledzić na facebooku:

Wideorelacja z Choinkobrania 2017