Lista aktualności Lista aktualności

Drewniane Poniedziałki i ferie

Uczestnicy naszych zajęć, czasami pytają o sklepik z pamiątkami. Polecam im wtedy "Drewniane Poniedziałki". Nie dość, że wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez leśników, to wyjdą jeszcze z łupem w postaci własnoręcznie wykonanej z lipowego drewna pamiątki. 

Podczas zajęć dzieci (w wieku 9 lat i więcej) rzeźbią w lipowych deseczkach, wybrane przez siebie proste wzory. Takie proste zajęcia snycerskie są bezpieczne, ich organizację tak przemyśleliśmy by zminimalizować ryzyko nawet drobnych skaleczeń. Starsi mogą pokusić się o wykonanie drewnianej łopatki, która świetnie sprawdzi się np. do mieszania jajecznicy czy bigosu. Wykonane przez siebie prace, uczestnicy zabierają do domu. Drewniane poniedziałki adresowane są przede wszystkim dla klas szkolnych. W tegoroczne ferie zimowe zmienimy tą zasadę. Na Drewniane Poniedziałki 11 i 18 lutego zapraszamy każdego, kto ma ochotę własnymi zmysłami poczuć jak wspaniałym materiałem jest drewno.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację zajęć! Zajęcia jeszcze wciąż bezpłatne!

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!