Asset Publisher Asset Publisher

Informacje o zabiegach gospodarczych wykonywanych w 2023 roku

 

Proces zbierania opini został zakończony 07 lutego 2023. Dziękujemy za przekazanie nam swojego głosu.  

 

Przekazujemy Państwu informacje dotyczące lokalizacji zabiegów gospodarczych, które zaplanowano w Trójmiejskich Lasach do wykonania w 2023 roku .

Prace gospodarcze prowadzone są zgodnie z ustawą o lasach i obowiązującym Planem Urządzenia Lasu na lata 2015-2024 dla Nadleśnictwa Gdańsk. Są również przeprowadzane zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej, potwierdzonej międzynarodowym certyfikatem PEFC.

Poniżej, oddajemy w Państwa ręce mapy z zaznaczonymi wszystkimi lokalizacjami planowanych zabiegów. W tym roku stworzyliśmy osobne mapy dla każdego z leśnictw, tak aby informacje zwrotne otrzymane od Państwa były jak najbardziej precyzyjne.

Na mapach zaznaczone są wszystkie obszary, na których prowadzone będą prace gospodarcze w 2023 roku. Po kliknięciu w dany obszar wyświetlą się informacje adresowe oraz szczegóły dotyczące cięć. Zastosowane kolory informują także o planowanym czasie wykonywania zabiegów.

Jeżeli mają Państwo uwagi dotyczące planowanego zabiegu, bardzo prosimy o skorzystanie z przygotowanego formularza.

Informujemy, że:

  • Zaplanowane zabiegi muszą zostać wykonane jednak mogą Państwo zgłosić swoje uwagi.
  • Nadleśnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany kwartalnych planów pozyskania drewna ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą (np. ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na drewno opałowe)

Swoje opinie dotyczące zabiegów gospodarczych można składać do 7 lutego 2023 roku za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie internetowej Nadleśnictwa Gdańsk. Leśnicy planują zorganizowanie szeregu spotkań z zainteresowanymi w miejscach często wskazywanych przez mieszkańców.

Aby rozpocząć, prosimy wybrać konkretne leśnictwo z listy poniżej. Klikając w jego nazwę zostaną Państwo przeniesieni na właściwą stronę zawierającą mapę oraz formularz.

 

Lista leśnictw z odnośnikami: