Wydarzenia Wydarzenia

Bałtycki Festiwal Nauki

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbędą 22 i 24 maja dwie imprezy edukacyjne. Serdecznie zapraszamy.

22 maja 10:00 - 14:00 (piątek)Bioróżnorodność - poznaj by zachować. Bardzo bogaty program imprezy można zobaczyć na stronie głównego organizatora imprezy, tj. Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

24 maja 10:00 - 16:00 (niedziela): Craftuj z leśnikami w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni. Adresatami imprezy są dzieci spędzające dużo czasu przed ekranem komputera. Chcemy je wywabić do lasu na zajęcia edukacyjne:

Lubisz grać w Minecrafta ? Przyjdź z rodzicami w sobotę 24 maja do Leśnego Ogrodu Botanicznego i zobacz prawdziwy las. Naucz się rozpalać prawdziwy ogień nawet bez krzesiwa. Spróbuj prawdziwej, pieczonej dzikiej świni a nawet zupy z pokrzyw. Zbuduj (prawie) prawdziwy dom. Naucz się rozpoznawać prawdziwe drzewa i rośliny chronione. Przede wszystkim wygraj jednak nagrody związane z Twoją ulubioną grą!

Lokalizacja imprez: Leśny Ogród Botaniczny Marszewo.

Dojazd: w dni nauki szkolnej dogodna komunikacja z Dworca Gdynia Chylonia, autobus linii 288 do przystanku Ogród Botaniczny Marszewo. Ogród botaniczny posiada też obszerne parkingi w przypadku dojazdu samochodem.

W niedzielę 24 maja do dyspozycji jest autobus linii 147 z Gdyni Głównej do przystanku Wiczlino - Niemotowo (i spacer na północ urokliwą leśną drogą ok. 1,8 km). Można też wyruszyć doskonale oznakowanym "Szlakiem Wiewiórki" zaczynającym się przy parkingu leśnym na końcu ul. Jałowcowej na Pustkach Cisowskich).