Lista aktualności Lista aktualności

Strefa bushcraftu i survivalu

Nadleśnictwo Gdańsk wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Gdańsk strefa, to obszar pilotażowy, na którym odbywa się testowanie miejsc przeznaczonych w szczególności dla miłośników bushcraftu i survivalu.  

Zanim skorzystasz wyruszysz do lasu, zapoznaj się z listą potencjalnych zagrożeń i zasadami bezpiecznego przebywania w lesie oraz regulaminem korzystania ze strefy (w załączniku poniżej). Uwaga. Jesień i zima to okres polowań zbiorowych. Prosimy o zapoznanie się z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar w którym się odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Terminy polowań zbiorowych: WKŁ "Łoś", "Bażant" Rumia, "Jaźwiec" Gdynia. Mapa kół i strefy poniżej.

W obrębie strefy mogą być prowadzone prace gospodarcze, ich lokalizację znajdziesz na mapie osadzonej niżej. Na powierzchnie te (na mapie oznaczone kolorem brązowym) obowiązuje zakaz wstępu. 

Lokalizacja strefy jest widoczna również  na mapie i  Banku danych o LasachLokalizację naszej strefy znajdziesz również  na smartfonie, w aplikacji mBDL (adroid) lub mBDL (iPhone) , z menu wybierz - Mapy BDL - mapa zagospodarowania turystycznego.  

Zgodnie z regulaminem obszaru (w załączniku poniżej) pobyt należy zgłosić drogą mailową, na adres koordynatora obszaru, p. Witold Ciechanowicza. W zgłoszeniu prosimy o podanie wyłącznie liczby osób i nie podawanie danych osobowych.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Witold Ciechanowicz, tel. 602 318 805, witold.ciechanowicz@gdansk.lasy.gov.pl,

 

Jeśli się wybierasz jesteś miłośnikiem "dzikich" leśnych noclegów, zapraszamy do wypełnienia ankiety, która posłużą nam do oceny pilotażu i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. 

 

 

 

 

 

 


Mapa obwodów łowieckich, kolorem czerwonym zaznaczono strefę pilotażową.